Ahoj!

Vítejte na mém blogu. Jmenuji se Eva Sušilová. 

Mojí velkou vášní je rostlinná stravu a seberozvoj. Jsem máma, cestovatelka a s hlavou věčně v oblacích. Bydlím v Dublinu a s mým báječným brazilským partnerem vychováváme našeho malého syna.  

Moje nadšení pro ovoce a zeleninu začalo v mých 19 letech, když jsem dostala do rukou knihy od Dr. Normana Walkera, kde jsem se dočetla o vitariánství. Začala jsem experimentovat a testovat různé výživové směry, někdy úspěšně, někdy ani ne. 😀

Nakonec jsem zakotvila u rostlinné stravy, což je strava založená na celých, co nejméně zpracovaných rostlinách jako zelenina, ovoce, obiloviny, luštěniny, ořechy a semínka. 

Ta mi dává největší smysl a zároveň je velmi dobře udržitelná, citlivá k přírodě a příznivá ke zdraví.

Díky přehodnocení celého jídelníčku a stravovacích návyků se jako rodina vyhýbáme většině běžných i neběžných neduhů. Mou největší odměnou za celé mé usilí je fakt, že můj čtyřletý syn nikdy nemusel k doktorovi a neví, co jsou léky či antibiotika. 

Na mém blogu najdete inspiraci jak zářit zevnitř i zvnějšku.

Existuje mnoho stylů stravování, které se pozitivně odrazí na vašem zdraví a moje cesta nemusí být ta jediná a správná. Všechny ale mají něco společného. Zaprvé naprosto a úplně vynechávají rafinované a ultrazpracované potraviny. Je to například bílý cukr, bílá mouka, rafinované oleje, různá aditiva, éčka, barviva, sladidla a vše z nich připravené. Za druhé jsou založeny na zelenině, zvláště té listové. 

Pokud vám zde mohu předat jeden tip ke zdraví, tak je to eliminovat tyto zpracované potraviny a naopak postavit svůj jídelníček na zelenině.  Věřte mi, že vaše tělo vám poděkuje. 

Moje cesta k mentálnímu zdraví začala už o mnoho dříve, než jsem se dostala ke knihám o alternativní výživě. 

Vyrůstání v poměrně náročném, stresujícím a konfliktním prostředí mi dalo do života velkou výzvu, a to pracovat se svými úzkostmi, strachy, panickými záchvaty, velmi malým sebevědomím a negativními vnitřními přesvědčeními. 

Dnes už jsem ušla pěkný kus na své cestě za vnitřním štěstím. Ráno vstávám s radostí, nové dny vítám s otevřenou náručí a těším se, co mi život přinese. Tedy úplný opak toho, než jak jsem to měla po většinu života. 

A tak je mým největším přáním abyste zde našli něco, co vás pobaví, inpiruje nebo přivede k zamyšlení. A byť i já se stále učím a rozvíjím, tak upřímně věřím, že moje dosavadní poznatky a zkušenosti vám budou k alespoň malému užitku.  

S láskou, 

Eva 🙂