31 poznatků k mým 31. narozeninám

Jste jako já a každé narozeniny, nový rok či jiná událost vás přivede k zamyšlení se nad vaším životem? Před týdnem jsem si připočetla další číslici ke svému věku a rozhodla jsem se s vámi posdílet, co jsem se během všech těch let naučila. Věřím, že zde najdete něco, co s vámi zarezonuje nebo vás inspiruje.

1. Stále se mám co učit a bude to tak až do konce mého života.

Čím méně jsem toho věděla, tím více jsem si myslela, kdoví jak nejsem chytrá a moudrá. 😀 Z tohoto omylu jsem se vyvedla už dávno a je mi jasné, že budu žákem školy života až do smrti, a možná i pak.

2. Moje tělo je úžasné

Vytvoření nového človíčka mi dalo zcela nový pohled na mé tělo. Začala jsem ho vnímat jako zázračné a přestala jsem být tolik kritická. Starám se o své tělo protože ho mám ráda a ne proto, aby jen hezky vypadalo pro ostatní.

3. Laskavost mění svět

Ve svém životě jsem měla štěstí potkat několik opravdu laskavých lidí a nic mě neovlivnilo více, než zažít projev laskavosti, ať už ke mně nebo k někomu jinému. Jsou to ty zdánlivě malé skutky, které náš svět dělají lepším.

4. Je v pořádku nechat odejít lidi ze života, pokud to tak cítím

Pokud to tak cítím, je to okej. Hotovo, tečka.

5. Důležitá rozhodnutí se nejlépe dělají ze stavu radosti a lásky

Protože už vím, že z pozice vzteku mi chodí nápady, které mi přinesou více vzteku. Z pozice vděčnosti mi naopak chodí nápady, které mi přinesou více vděčnosti.

6. Jsem jen člověk a ostatní také

A je lidské chybovat, dělat špatná rozhodnutí a nemít vždy vše srovnané.

7. Moje citlivost je moje superschopnost

Jsem typ člověka, který se nemůže dívat na horory, smutné filmy nebo bojovné filmy protože pak dva týdny nemůžu spát. Brečím u dojemných reklam, brečím, když někdo jiný brečí. Pamatuju si události a detaily ze života ostatních, že někdy musím předstírat, že si je nepamatuju, abych nevypadala jako stalker. Cítím, jakou má kdo náladu a často ji na sebe přenesu.

Někdy je to otrava mít tolik emocí naráz a cítit energie ostatních bez filtru. Dlouho jsem si myslela, že je to moje slabost, být tak citlivá. Ale teď už vím, že je to dar. Dar, který přijímám a nadšeně se vrhám ho prozkoumat.

8. „Až budu taková nebo maková, tak budu štastná“ je ta největší lež, jakou jsem si kdy mohla namluvit

Až budu mít x peněz, tak si budu konečně užívat života. Až budu hubená, tak budu opravdu šťastná. Bla bla bla. Nebudu. Budu přesně tak ne-spokojená jako jsem právě teď, protože když mi zmizí jeden problém, objeví se jiný a štěstí je o mém přístupu.

9. Zdraví je moje nejvyšší priorita

I kdyby vše ostatní bylo perfektní, bez zdraví si toho moc stejně neužiju.

10. Trochu každý den je klíčem k úspěchu

Ať už je to cvičení, práce na sobě nebo učení se cizího jazyku. Trochu denně je milionkrát efektivnější než hodně jednou za čas.

11. Tím, že se stanu tou nejlepší verzí sebe samé, inspiruji ostatní k jejich růstu

Kdysi jsem měla pocit, že když mi náhodou něco šlo, tak bych to neměla moc ukazovat, aby to někoho nerozzlobilo. Teď už vím, že když mi něco opravdu jde, tak to někoho asi rozzlobí, ale mnohem více lidí to inspiruje. Když můj syn Samuel začal lozit, tak by byl nesmysl abych před ním předstírala, že taky umím jen lozit a ne chodit nebo dokonce běhat. Ba naopak! To, že mě on vidí utíkat, mu ukáže, kam až se může dostat a co všechno je možné.

12. Nezáleží na barvě pleti, na kultuře, na zemi, ze které pocházíme..

Všichni jsme uvnitř ze stejného materiálu.

13. Mír a klid v duši jsou mi nadevše

A jaké jsou vaše priority? Když jsem si ujasnila, co je pro mě vlastně na nejvyšších příčkách mých hodnot, mnohem lépe se mi dělají větší i menší rozhodnutí v životě. Lidé, které mám kolem sebe, můj partner, moje práce..Jsou v souladu s mými hodnotami? Pokud nejsou, pak se to odrazí i na mém pocitě štěstí.

14. Lidé jsou stvořeni na to, aby žili v komunitách

Kde by si navzájem pomáhali a trávili společný čas. Fascinuje mě rodinné soužití v Brazílii, kde několik generací obývá ten samý prostor a všichni se musí naučit vycházet. Byť to zní strašidelně, jejich mezigenerační vztahy jsou plné respektu. Vždy je nablízku někdo, kdo pohlídá dítě, pomůže něco zařídit, poradí anebo si jen popovídá. Úcta ke starším je velká a lidé jsou snad i šťastnější.

15. To, že mám nějaký názor neznamená, že ho všichni musí sdílet

A tak se učím respektovat i velmi odlišné názory jiných a dívat se z perspektivy ostatních.

16. To, co je pro mě úplně běžné, může být pro jiného splněný sen

Ať už je to mít co jíst, mít kde spát, mít možnost vychovávat dítě anebo mít všechny končetiny. Kdykoliv si stěžuji, tak mi takový jemný hlásek říká, že ani nemám moc na co.

17. Když cítím, že musím zrychlit, tak zpomalím

Stresové situace se lépe řeší s hlubokým nádechem či dvěma a všechno opravdu důležité na mě počká.

18. Bez zpráv se mi žije podstatně lépe

Vše důležité se ke mně vždy dostalo, a ten zbytek, který nijak nemůžu ovlivnit mi jen vytvářel úzkosti. Tu extra energii teď využívám věnováním  se rodině, lidem a událostem okolo mě.

19. Změna je prospěšná

V přírodě platí zákon, že co se nemění, to umírá. Změnu vítám a akceptuji, že k životu prostě patří.

20. Vztahy nemusí vydržet celý život, aby byly plnohodnotné

Ať už v partnerství, kamarádství nebo rodině. Ne se všemi lidmi jdeme tu samou cestu. S některými se jen zastavíme na křižovatce. I tyto vztahy mě mnoho naučily a jsem za ně vděčná.

21. Kam dám svou pozornost, tak přitáhnu energii

A tak se někdy během dne zastavím a zeptám se sama sebe, kam právě dávám svou pozornost?

22. Moje intuice je mi nadevše, i nad rozumem

Baví mě pracovat se svou intuicí víc a víc. Rozum je důležitý, ale když následuji svůj vnitřní hlas, tak se dějí zázraky.

23. Štěstí není absence problémů, ale můj postoj k nim

Problémy a překážky vždy budou, jak se k nim ale stavím? Vidím je jako příležitost nebo jako neštěstí?

24. Silní lidé pomáhají ostatním nahoru

Jak poznáte opravdu silného člověka? Bude vás podporovat, jásat pro vás a mít radost z vašich úspěchů, i kdyby sami nebyli tolik úspěšní.

25. To, co si o mě myslí ostatní, není můj problém.

Co ale je můj problém je to, co si já myslím o ostatních.

26. Abych mohla dávat, musím nejprve sama mít

Ať už je to dobrá nálada, peníze, nebo láska.

27. Čím méně toho vlastním, tím lépe se mi žije

S méně věcmi se cítím odlehčeně a jakobych dovolila proudit energii. Minimalismus se u mě opravdu chytil.

28. To, že jsem na správné cestě poznám tak, že se vše děje s lehkostí a bez námahy

Zažili jste někdy ten pocit, když se Vesmír jakoby sjednotil a vše do sebe zapadalo jako skládačka od puzzlíků? Vidím to jako znamení, že jsem tam, kde mám být. Ne že by vše šlo vždy bez problémů, ale když je těch překážek už příliš..Možná je pro mě lepší jiná cesta.

29. Vše má alespoň dvě strany a je na mě, na kterou stranu si vyberu zaměřit svou pozornost

Ta stejná událost může být pro někoho pohromou a pro jiného požehnáním. Rozdíl je jen v tom, z jakého úhlu pohledu na tu samou situaci pohlédneme.

30. To nejlepší, co můžu udělat pro své blízké je postarat se sama o sebe

Nic mi nedělá větší radost, než vidět svou rodinu a lidi, na kterých mi záleží, prosperovat a být šťastní.

31. Odpuštění je dárek pro mě ode mě

Odpuštění pro mě vždy bylo těžké, ale nosit s sebou velký kufr zloby a křivdy je ještě těžší. Proces odpuštění je někdy náročný, ale velmi důležitý.

Eva Sušilová
Inspiruji ostatní jak zářit zevnitř i navenek.

Jsem máma, partnerka, s hlavou věčně v oblacích, nadšenkyně do rostlinné stravy a obdivovatelka všeho živého. Baví mě vše netradiční, alternativní ,ráda bořím mýty a testuji hranice.

V mém e-booku Zářivý život sdílím mé top tipy a návody k meditaci, vizualizaci, k životu ve vnitřním míru a vděčnosti, základy rostlinné stravy, jak jsem nabrala a zhubla 25kg, mé zkušenosti s půsty a očistami a mnoho, mnoho dalšího. Sepsala jsem vše co vím o své vášni pro zdraví, přírodu a harmonii v těle i na duši.

Bydlím v Dublinu, kde s mým brazilským partnerem vychováváme našeho česko-brazilsko-irského syna.